Klasyczne zabawki dla dziewczynek

Szukając pomysłu na prezent dla malucha, zazwyczaj wybieramy inne rzeczy dla chłopców i dziewczynek. Nie jest to obowiązkowe, ponieważ każde dziecko ma swoje własne preferencje. Dziewczynki często chętnie bawią się samochodami, a chłopcy “gotują” posiłki przy zabawkowych kuchniach. Jeżeli jednak zależy nam na zakupie klasycznej zabawki dla dziewczynek, warto rozważyć poniższe sugestie.

Zabawa w dom

Najczęściej kojarzoną z dziewczynkami zabawką jest lalka. Najpopularniejszą lalką jest Barbie, która od dekad wiedzie prym na rynku. Wybór lalek Barbie jest ogromny. Występują one w różnych strojach i fryzurach, mają różne kolory włosów i skóry, a także figurę. Są lalki policjantki, lekarki, mamy, księżniczki. Również wybór dodatków jest ogromny- zaczynając od kompletów ubrań, przez pojazdy i zwierzęta, aż po domki dla lalek.

Innym popularnym rodzajem lalek są lalki bobasy. Wiele dziewczynek uwielbia bawić się w mamę, a opieka nad zabawkowym dzidziusiem sprawia im wiele radości. Posiadaczkę takiej zabawki z pewnością ucieszy również wózek dla lalki, zestaw zabawkowych ubranek oraz pieluszek.

Odrobina kreatywności

Dla starszych dziewczynek doskonałe będą zabawki rozwijające ich kreatywność. Miłośniczki biżuterii zachwyci zestaw do robienia bransoletek, który pozwoli stworzyć spersonalizowane ozdoby. Ciekawą opcją są też zestawy do tworzenia mydełek, świeczek czy brokatowych tatuaży. Pozwolą one nie tylko miło spędzić czas, ale też poszerzać umiejętności manualne. Stworzenie własnego kosmetyku czy ozdoby to ogromna satysfakcja.

Artystyczne dusze docenią piękne komplety kredek i kolorowanki. Nie ograniczają nas jedynie klasyczne, papierowe wersje. Malowanie na jedwabiu, wyklejanki, kolorowanki wodne- to tylko niektóre pomysły pozwalające urozmaicić codzienne zabawy.

Na koniec warto wspomnieć o jednej z najbardziej klasycznych i popularnych zabawek- klockach. Klocki fantastycznie rozwijają wyobraźnię i umiejętności przestrzenne. Dla młodszych dzieci wybieramy takie z większymi elementami (na przykład Duplo), a starszaki docenią klocki Lego. Wiele zestawów jest dedykowanych dziewczynkom.

Pamiętajmy, że wybierając zabawkę, należy się kierować się przede wszystkim wiekiem i preferencjami dziecka.

https://www.youtube.com/watch?v=hhX9MWGBd_I