Jak wybrać zabawkę dla dziewczynki

Głównymi zabawki, które lubią bawić się małe dziewczynki to różnego rodzaju lalki, wózki oraz akcesoria do zabawy w dom. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór tego typu produktów. Jest ich tak wiele, że nie trudno o zagubienie się. Wcześniej wspomniane zabawki są pewnym stereotypem, że jedynie dziewczynki lubią bawić się takimi zabawkami. Chociaż oczywiście są to zabawki, którymi lubią bawić się dziewczynki. Jednakże coraz częściej odchodzi się od tych klasycznych form zabawy i pomału podział między zabawkami chłopięcymi i dziewczęcymi zaczyna zanikać i wręcz się zazębia. Do głosu zaczynają docierać hasło o równym uprawnieniu i zdrowy rozsądek. W końcu, kiedy nasza córka będzie miała ochotę na zabawę samochodzikiem albo pragnie poukładać sobie klocki, to dlaczego mielibyśmy jej tego zakazywać. 

Jak wybrać zabawki dla dziewczynek?

Pozostaje nadal pytanie, na co rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać odpowiednią zabawkę dla swojej córki? Przede wszystkim ważną kwestią jest jakości wykonania. Nie warto kierować się jedynie ceną, ponieważ tanią zabawkę po kilku dniach od zakupu może ulec całkowitemu rozpadowi, a w najgorszym przypadku może przy okazji, wyrządzić krzywdzę dziecku. Zabawki dla dziewczynek są w ofercie Taniej Książki.

Certyfikat CE

Każda zabawka powinna zostać wykonana z bezpiecznych materiałów, które zostały wcześniej przebadane. Dziecko nie może mieć żadnej styczności z toksycznymi materiałami. Z tego też powodu przy zakupie zabawki warto poszukać oznakowania “CE”. Jest to nazwa certyfikatu, który jednocześnie gwarantuje o wykorzystaniu odpowiednich bezpiecznych materiałów. Każda zabawka sprzedawana na terenie Unii Europejskiej powinna mieć takie oznaczenie.

Oznaczenie wiekowe

 Oznaczenie wiekowe powie nam, czy wybrana przez nas zabawka jest odpowiednia dla naszego dziecka, czy tak nie jest (bo np. zawiera małe elementy, które dziecko może połknąć). 

Zainteresowanie

Jak już wiadomo, zabawki dobiera się według osobistych zainteresować dziecka, a nie naszych. Kiedy będziemy się tym tokiem myślowym kierować, wówczas sprawimy jej radość, a przecież oto w tym wszystkim chodzi.